O nas Poznaj nasze zalety

Studio Pilates Dowiedz się więcej o naszym studio

Studio Pilates

Jesteśmy tu dla Was i z myślą o Was

Powstaliśmy by spełnić Wasze  oczekiwania w zakresie zajęć Pilates oraz pokrewnych form Body&Mind. Tylko u nas odkryjesz czym jest prawdziwy Pilates, poznasz techniki ćwiczeń grupowych na macie, ze sprzętem oraz indywidualnych na reformerze, lader barrels, wunda chairs czy spine corrector. Tylko u nas spotkasz prawdziwych profesjonalistów i pasjonatów Pilates. Do naszego Studia zapraszamy wszystkie osoby pragnące poprawić swoją kondycję i stan zdrowia, a tym samym jakość swojego życia .

  • _DSC4603
  • _DSC4613 (1)
  • DSC4601

Sprzęt na którym ćwiczymy

_DSC4613

WUNDA CHAIR

To niewielkie urządzenie z wielkim potencjałem. Służy do wykonywania szerokiej gamy ćwiczeń. Aby wykonywać na nim ćwiczenia bardziej zaawansowane, potrzeba dobrej wytrzymałości górnej części ciała i nóg, stabilności łopatek i miednicy oraz mocnych mięśni grzbietu. Początkowo krzesło było wykorzystywane do leczenia pacjentów z urazami kolan, oraz służyło do szkolenia osób bardziej zaawansowanych w tego typu aktywności, a także tych zajmujących się akrobatyką.Natomiast teraz jest wykorzystywany do różnego rodzaju ćwiczeń mniej lub bardziej zaawansowanych dajac dużo możliwości do pracy z ciałem.

DSC4599

SPINE CORRECTOR

Jest jednym z podstawowych narzędzi ćwiczeń pilates. Może być wykorzystywany do rozciągania i wzmacniania tułowia. Idealnie nadaje się do wzmacniania mięśni brzucha i nauki stabilizacji tułowia.
Spine corrector może być stosowany u osób, które mają duże kłopoty z kręgosłupem, zwłaszcza z bocznym skrzywieniem. Jego budowa pozwala na idealną stabilizację ciała i odciążenie tych części ciała, które tego wymagają.  Dzięki bocznym uchwytom możemy wzmacniać mięśnie ramion i nóg.

IMG_8711

LADDER BARREL

Urządzenie służy do wzmacniania , mobilizowania oraz stabilizowania kręgosłupa. Jest świetny do rozciągania nóg, zwiększa siłę mięśni, poprawia postawę i elastyczność ciała a także pozwala na dostosowanie poziomu ćwiczeń do możliwości ćwiczącego. Pomaga odizolować podczas ćwiczeń mięśnie głębokie , posturalne , dając wyzwanie dla całego ciała. To jedna z kluczowych i oryginalnych maszyn do pilatesu, zaprojektowana przez Joseph Pilatesa z beczki do piwa.

DSC4601

REFORMER

To drewniana rama w kształcie łóżka z płaską platformą , zwaną wózkiem, która toczy się na kółkach z łożyskami wewnątrz ramy. Przyrząd do ćwiczeń zaprojektowany przez Josepha Pilatesa , który stworzył go w celu rehabilitacji osób rannych w czasie I wojny światowej. Dzięki zestawom sprężyn o różnej sile sprężystości można dostosować poziom oporu do indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Reformer to urządzenie wszechstronne , ćwiczenia można wykonywać w pozycji leżącej, siedzącej czy stojącej. Można na nim wykonać od 200 do 400 ćwiczeń angażując różne partie mięśniowe .